Від дитячої мрії до міжнародної космічної станції
21 листопада 2024р. відбулася відкрита зустріч з астронавтом Террі Віртосом у Київському авіаційномцу інституті.
Учні АКЛ НАУ разом з учителями фізики та астрономії Голіковою Людмилою Григорівною і Гуменюком Юрієм Парфеновичем мали унікальну можливість поспілкуватися із Террі Віртасом – льотчиком-винищувачем ВПС США, льотчиком-випробувачем і астронавтом NASA.
Террі Віртас здійснив один космічний політ — на шатлі «Індевор».
Астронавт з екіпажем подолав не лише космічні кордони, а й провів низку наукових досліджень, щоб просунути дослідження людини за межі низької навколоземної орбіти та принести користь людському життю на Землі", - зазначили в NASA.
26 липня 2000 відібраний як кандидат в астронавти 18-го набору.
Стартував у космос 8 лютого 2010 як пілот шаттла «Індевор» мета польоту — стикування з Міжнародною космічною станцією (МКС) (10 лютого) і доставка модулів «Транквіліті» («Спокій») і «Купол». 22 лютого шаттл приземлився в Космічному центрі імені Кеннеді на мисі Канаверал. Тривалість польоту становила 13 діб 18 годин 06 хвилин.
Зустріч включала живий діалог: учні активно ставили питання, цікавилися про космос, мрії та натхнення:
Як утилізується сміття в космосі?
Які експерименти проводять на космічній станції?
Про що мріють астронавти?
Чи складно проводити експерименти в космосі?
Яка найважливіша річ для астронавта?
…та чи є життя на Марсі?
Ліцеїсти мали змогу дізнатися про це та багато інших секретів космічних досліджень із перших уст.
Ця зустріч стала важливим етапом у формуванні активної позиції учнів, тому що саме молодь стає провідником і прискорювачем впровадження у практику нових ідей, ініціатив, нових форм життя.Наостанок Террі Віртас поділився: «Я пілотую літаки й космічні кораблі та добре розбираюся в інженерії. Я постійно вчуся чогось нового. І я завжди лишаюся тим самим маленьким хлопчиком, захопленим світом, мрійливим і таким, який шукає шляхи здійснення своїх мрій».