У період з 25 листопада по 10 грудня 2021р.
У період з 25 листопада по 10 грудня 2021р. учасники освітнього процесу ліцею будуть брати участь у Всеукраїнській...
У період з 25 листопада по 10 грудня 2021р. учасники освітнього процесу ліцею будуть брати участь у Всеукраїнській кампанії «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблеми подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Період кампанії «16 днів проти насильства» охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
01 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
02 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
03 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
05 грудня – Міжнародний день волонтера;
06 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Згідно методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України (Лист № 4/196-21 від 17.11.2021) в ліцеї заплановано тематичні уроки, вебінари, лекції, години спілкування та інші заходи з урахуванням карантинних обмежень відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641.
В умовах світової пандемії COVID-19 та переходом на здобуття освіти в дистанційній формі, значно зросла кількість часу, який здобувачі освіти проводять в мережі Інтернет, що не лише шкодить здоров’ю, а й збільшує ймовірність потрапляння під вплив різноманітних ризиків в цифровому середовищі.
Для підвищення обізнаності учасників рекомендовано проводити інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи щодо запобігання насильству та експлуатації дітей в цифровому просторі, використовуючи довідкові матеріали, розміщені на сайті Міністерства освіти і науки https://stop-sexting.in.ua/category/materials/.
Радою Європи спільно з Українським фондом «Благополуччя дітей» за сприяння Міністерства освіти і науки України в рамках проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» підготовлено інформаційні матеріали, які можуть бути додатковим ресурсом у проведенні заходів до вищезазначених днів, зокрема:
-
Правила безпеки для підлітків;
-
Інформація для батьків про побудову довірливих взаємин з підлітками;
Вказані матеріали розміщені на сайті Українського фонду «Благополуччя дітей» зокрема: https://childfund.org.ua/diialnist/shkola-bezpeki-tyam.
Інші матеріали проєкту «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» доступні на сайті Офісу Ради Європи в розділі «Підвищення обізнаності та запобігання» https://www.coe.int/uk/web/kyiv/home, зокрема:
-
Батьківство в цифрову епоху (рекомендації для батьків щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства) https://www.coe.int/uk/web/kyiv/-/video-tutorials-parenting-in-the-digital-age-
-
Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань в спорті https://www.facebook.com/watch/?v=1290144574672757.
-
Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» щодо попередження сексуального насильства https://vimeo.com/292080839.
-
Брошура для підлітків «Тож це сексуальне розбещення?» https://rm.coe.int/translation-so-this-is-sexual-abuse-ua/16809ee500.
-
Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» https://rm.coe.int/learn-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2.
Діяльність «гарячих ліній» за номерами:
1578 – з питань протидії торгівлі людьми;
1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
0800505501 (безкоштовно зі стаціонарних) та 527 (безкоштовно з мобільних) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.