АКЛ

Всесвітній день театру

1

Всесвітній день театру – це міжнародне професійне свято театральних працівників, засноване у 1961 році ініціативою конгресу МІТ при ЮНЕСКО і відзначається 27 березня щорічно в усьому світі. Цей день проходить під єдиним гаслом, незмінним з першого дня. Девіз свідчить, що театр є засобом взаєморозуміння і зміцнення миру між народами. Часто до цього дня приурочено цілу низку урочистих заходів: від театральних фестивалів до прем’єр нових вистав.
Свято «день театру» традиційно відзначається всіма працівниками театру, починаючи з театральних режисерів-постановників, акторів театральної трупи, продюсерів, звукоінженерів, світлотехніків, монтувальників декорацій і закінчуючи білетерамі, гардеробщиками та прибиральниками театральних приміщень. А також мільйонами небайдужих глядачів, для яких це свято – данина професіоналам в їх здатності дарувати людям радість, теплоту і надію.

НАЙВІДОМІШІ ТЕАТРИ СВІТУ

1. Театр Діоніса (Греція, Афіни )

Стародавні руїни в Афінах є колискою західної театральної традиції. Велика частина з того, що ми визнаємо сьогодні справжнім театром, бере свої витоки саме в давньогрецькому театрі. Більшість архітектурних елементів, використаних в сучасних театральних будівлях, відбулися саме від цієї оригінальної споруди. Сцена, на якій виступали ще давньогрецькі актори, вражає і досі. Нехай ця будівля не раз змінювалося і перебудовувалася, але вона зберегла в собі пам'ять безлічі театральних поколінь. 

2. Ковент-Гарден (Великобританія, Лондон)

Цей театр був відкритий в 1732 році і миттєво став досить популярним місцем у Лондоні. За час свого існування Ковент-Гарден двічі горів, але обидва рази реконструювався. Головна «родзинка» цього театру в тому, що на його підмостках можна почути численні твори в оригіналі.

3. Сіднейський оперний театр (Австралія, Сідней)

Неймовірні відчуття можна випробувати навіть просто перебуваючи поруч з цим величним будинком. Оточений з усіх боків водою, з дахом у формі вітрил, Сіднейський оперний театр являє собою живе втілення людського генія в архітектурі. Найбільший орган, найбільший завіс, сама смілива дизайнерська ідея втілена в життя – все це ви зможете побачити, зважившись відправитися в Сіднейський оперний театр.

4. Метрополітен-опера (США, Нью-Йорк)

Цей театр наймолодший з усіх перерахованих, так як відкритий він був у 1883 році. Та й по своєму зовнішньому і внутрішньому вигляду даний театр поступається багатьом. Але в чому він лідирує, так це у використанні найсучасніших
технологій.

5. Ла Скала (Італія, Мілан)

Цей театр визнаний найвідомішим серед всіх. Відкриття театру Ла Скала сталося в 1778 році з опери «Визнана Європа». З того часу минуло багато часу, і за цей період на сцені Ла Скала можна було побачити і послухати опери найпопулярніших композиторів.

6. Гранд Опера (Франція, Париж)

Історія славнозвісного театру Франції починається в 1669 році. За період існування Гранд Опера не раз змінював своє найменування, але, незважаючи на це на його підмостках завжди ставилися опери відомих композиторів. Сьогодні Гранд Опера відомий як Палац Гарньє, але це не заважає йому бути найбільш відвідуваним місцем.

7. Віденська опера (Австрія, Відень)

Віденська опера по праву вважається найкращим театром у світі. Сучасна будівля оперного театру було відкрито в 1869 році і по цей день воно визнане одним з прекрасних у світі. Віденська опера вважається лідером за кількістю зіграних на її сцені вистав. Щорічно глядачі можуть відвідати близько 60 опер.

8. Одеський академічний театр опери та балету (Україна, Одеса)

Найкращій театр Одеси та України на момент побудови. Відкриття першої споруди театру відбулося 1810 року, але у 1873 році відбулася пожежа, через яку театр згорів. Сучасна будівля зведена 1887 року архітекторами Ф. Фельнером і Г. Гельмером («Бюро Фельнер & Гельмер») у стилі віденського бароко. Архітектура глядацького залу витримана в стилі пізнього французького рококо. Унікальна акустика підковоподібного залу дозволяє доносити навіть шепіт з сцени в будь-який куточок залу. Повну реставрацію будівлі театру завершили у 2007 році.

9. Театр «Глобус» (Великобританія, Лондон)

Хоча оригінальна будівля театру залишається всього лише розкопаними фрагментами, новий театр «Глобус» був побудований в Лондоні на Південному Березі Темзи. Це всього 300 метрів від старої будівлі, і максимально точно копіює його первісний вигляд. Така максимальна схожість не заважає «Глобусу» бути оснащеним за всіма правилами сучасного театру. Відвідавши цей великий театр, ви зможете насолодитися не тільки точно відтвореній архітектурою 16 століття, взяти участь у різних заходах (написання власного сонету, бої на мечах та багато іншого), але й побачити одні з кращих театральних постановок в світі.

10. Великий театр (Росія, Москва)

Датою виникнення даного театру можна вважати 26 березня 1776 року, коли князю П. Урусову була жалувала честь ставити спектаклі. А ось перша будівля театру з'явилося лише в 1780 році і розташовувалося воно на березі річки. У 1825 році трупа театру перебралася в оновлену будівлю. Сцена цього відомого театру пам'ятає безліч прем'єр найвідоміших постановок, серед яких опери П. Чайковського, С. Рахманінова.

11. Королівський театр Мадрида (Іспанія, Мадрид)

Королівський Оперний Театр (Опера де Мадрид) знаходиться в центрі Мадрида, на площі Пласа де Орьенте в безпосередній близькості до Королівського Палацу. Оскільки театр нескінченно перебудовувався, у нього немає єдиного архітектурного стилю. У 1966 році, після реставрації, Королівський Театр відкрився в якості концертного залу Національного оркестру та хору Іспанії, а потім оркестру та хору Іспанського радіо і телебачення. У 1977 році будівлю було визнано пам'яткою історії, а театру було повернено його первісне призначення, і з 1997 року Королівський театр знову став тим, чим замислювався його творцями – храмом опери.

12. Театр Гольдоні Італія, Венеція

Гольдоні – це чудові інтер'єри, прекрасна гра акторів, незрівнянне виконання арій, сцена з надзвичайно багатогранним і насиченим життям. Театр носить ім'я відомого драматурга, який керував ним з 1752 року. До речі, театр пережив не одну перебудову з - за частих пожеж. Серед архітекторів, які зробили внесок у його образ можна відзначити Джузеппе Борсато.

Чи відвідуєте Ви театри?

 

 

123456789101112

 

 

Корисні посилання

logo22

aklnaufb

sol

ban sol2 

La strada 1 3La strada 2 2

Alternative flash content

Requirements

Контакти

Адреса: 03058, м. Київ, пр-т. Любомира Гузара, 1, корпус 7-б
Телефони: (044) 497-41-45, 406-72-23
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
www.akl-nau.com.ua

Як доїхати до Авіакосмічного ліцею НАУ (АКЛ):
·трол. №27 до зупинки "Вул. М. Донця"
·трамвай № 1, 3 до ст. "Національний авіаційний університет"
·маршрутним таксі № 427 (від станції м. “Палац Спорту” через станції м.”Політехнічний інститут”,   “Шулявська” до зупинки "Вул. М.Донця”);
·маршрутним таксі 201 (від станції М "Шулявська". до зупинки "вул. М.Донця")

Мапа проїзду